Eksperci

ZETO-RZESZÓW Sp. z o.o.

istnieje na rynku informatycznym od 1966 r., a od 1992 r., jako Spółka z o.o. Działamy głównie na terenie południowo-wschodniej Polski. Ponad 45 lat funkcjonowania pozwoliło nam zdobyć pozycję w gronie największych firm komputerowych regionu i doświadczenie w szerokim zakresie zagadnień informatycznych. Zatrudniamy ok. 130 osób, w tym: • programistów i technologów prowadzących wdrożenia i konserwację oprogramowania systemowego, narzędziowego i użytkowego, • elektroników z ogromną znajomością techniczną różnego rodzaju sprzętu komputerowego, • inżynierów systemów sieciowych obsługujących kilkadziesiąt zrealizowanych instalacji, • projektantów i instalatorów okablowania strukturalnego z uprawnieniami do wykonywania projektów i nadzorowania instalacji, • serwisantów urządzeń fiskalnych. Współpracujemy z partnerami, którzy przez niezawodność, kompetencje oraz wysoką jakość oferowanych produktów przyczyniają się do osiągnięcia zadowolenia z pracy i uznania klientów. Współpraca ta jest potwierdzona szeregiem autoryzacji renomowanych firm. Stabilność finansowa naszej firmy pozwala na systematyczne podnoszenie kwalifikacji pracowników poprzez szkolenia krajowe i zagraniczne, wprowadzanie nowych technologii i wyrobów oraz na rozwój i sukcesy we wszystkich zakresach działalności. Nasze działania, ukierunkowane na kompleksową obsługę informatyczną klienta z zagwarantowaniem możliwie najwyższego poziomu nowoczesności i jakości usług, realizowane są w dwóch podstawowych obszarach: komputerów typu mainframe i integracji systemów. Firma jest członkiem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji oraz członkiem – założycielem Izby Przemysłowo – Handlowej w Rzeszowie

Bożena Andrzejak

Konsultant, coach, trener biznesu. Od 2006 roku związana jest z branżą szkoleniową i doradczą w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. Ukończyła m.in. podyplomowe studia z Psychologii Biznesu na ALK w Warszawie oraz Podyplomowe Studium Menadżerskiego w Międzynarodowej Szkole Zarządzania przy Fundacji Polskiej. Jest absolwentką akredytowanej przez ICF szkoły The Coaches Training Institute (Londyn) oraz The Coaching Academy (Londyn) oraz szkolenia dla coachów u Marylin Atkinson z Erickson Collage. Jako coach i trener specjalizuje się w tematyce związanej z budowaniem postawy świadomego przywództwa oraz wspiera działania menadżerów w budowaniu efektywnych zespołów. Zajmuje się rozwijaniem umiejętności interpersonalnych i kompetencji niezbędnych do efektywnego funkcjonowania w organizacji. W roli konsultanta realizuje projekty wdrażania systemów zarządzania kompetencjami, programów oceny i rozwoju pracowników. Prowadzi programy prowadzące do podnoszenia efektywności organizacyjnej firm oparte na koncepcji Human Performance Improvement (HPI). Realizuje programy oceny kompetencji za pomocą testów kompetencji, badania 360 º, oceny AC/DC oraz oceny potencjału pracowników. Wdraża rekomendacje rozwojowe metodami Action Learning oraz coachingowymi (coaching indywidualny i team coaching). Doświadczenia w pracy w biznesie zdobywał pracując jako menadżer blisko 15 lat w agencjach reklamowych i PR, w tym ponad 7 lat zarządzała własną agencją public relations. Aktualnie prowadzi niezależną działalność doradczo-szkoleniową pod marką RSVP Consulting.

Małgorzata Bieniaszewska

właściciel firmy MB-PNEUMATYKA-jednej, tylko z pięciu producentów pneumatycznych złącz do układów hamulcowych w pojazdach użytkowych w Europie , psycholog z doświadczeniem menedżerskim, filolog języka angielskiego. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Psychologia. Ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języka Angielskiego w Zielonej Górze, jak również studia magisterskie na kierunku filologia angielska na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Absolwentka Cushing Academy w Ashburnham (Massachussetts, USA.) Posiada wieloletnie doświadczenie menedżerskie - kieruje ponad 50-osobową firmą produkcyjną w myśl zasady: „Ciągłe zmiany to nasza stabilność.” Firma, pod jej rządami, uzyskała nagrodę „Złoty Medal Targów Poznański 2003” za swój opatentowany wyrób, nominację do „Godła Teraz Polska”, nominację do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w 2014. Uzyskała tytuł „Geparda Biznesu 2013” jak również tytuł „Gazeli Biznesu 2013.” Dzięki ciągłemu rozwojowi firma jest chlubą i dumą województwa lubuskiego, o czym wielokrotnie wspomina Urząd Marszałkowski województwa lubuskiego w swoich licznych materiałach.

Beata Burdzy

zastępca kierownika Działu Kadr i Szkoleń w PGNiG SA w Warszawie Oddziale w Zielonej Górze. Jako magister psychologii ukończyła Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Jest również absolwentką studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Od 2010 roku kieruje zadaniami działu takimi jak: planowanie i realizacja budżetu szkoleń, koordynacja systemu ocen pracowniczych, organizacja szkoleń, praktyk, staży i in. Wcześniej na stanowiskach specjalistycznych m. in. jako rekruter, koordynator nowych projektów z zakresu HR.


PGNiG SA to największa polska spółka działająca na krajowym rynku poszukiwania i wydobycia gazu ziemnego i ropy naftowej. PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze zajmuje się poszukiwaniem, zagospodarowaniem i eksploatacją złóż gazu ziemnego i ropy naftowej na terenie pięciu województw północno-zachodniej Polski. Jako Oddział jesteśmy największym dostawcą gazu, a nasza produkcja zaspokaja ponad 20% krajowego zapotrzebowania na to paliwo. Wydobywamy rocznie ok. 4 mld m3 gazu ziemnego, ponad 700 tys. ton ropy naftowej, oprócz tego pozyskujemy w procesie produkcyjnym siarkę, gaz płynny i hel. Ponad 90% produkcji gazu trafia do krajowego systemu gazowniczego, pozostałą część produkcji sprzedajemy na rynku lokalnych odbiorców. Dostarczamy gaz do odbiorców komunalnych i przemysłowych w pobliżu złóż gazu. Jednym z największych wśród nich jest Elektrociepłownia w Gorzowie, która jako pierwsza w Polsce zrealizowała projekt wykorzystania gazu do produkcji energii elektrycznej i ciepła w skojarzeniu i w oparciu o gaz z lokalnych złóż. Podobny projekt zrealizowano w elektrociepłowni zielonogórskiej i elektrociepłowni w Arctic Paper Kostrzyn SA. Oprócz podstawowej działalności produkcyjnej, Oddział prowadzi eksploatację podziemnych magazynów gazu: Daszewo, Bonikowo i Wierzchowice. Zatrudniamy 1969 pracowników.

Tomasz Byzia

Biznesmen, trener, konsultant, coach i autor. Od ponad 20 lat pomaga firmom i organizacjom osiągać sukcesy, wdrażając rozwiązania z zakresu podnoszenia efektywności organizacji, doskonalenia przywództwa, zarządzania zmianą, projektami oraz jakością. Certyfikowany ekspert BlitzGrow™ na poziomie indywidualnym i organizacyjnym. W roku 2011 założył Success Story Poland firmę szkoleniowo-coachingową rozwijającą metodę Growingu™ dostarczającą innowacyjne narzędzia Emplyer Brandingu pozwalające firmom i liderom osiągać nieprzeciętne rezultaty. W tym czasie przeprowadził ponad 7000 godzin szkoleniowych. Jest twórcą autorskich kursów zarządzania projektami i jakością oraz szkoleń Growingowych™. W tym samym czasie zrealizował ponad 70 projektów dla klientów z sektora bankowego, telekomunikacyjnego, usług i przemysłu. Jest autorem ponad 80 artykułów na temat zarządzania projektami, przywództwa i efektywnego działania. Wystąpił z wykładami i warsztatami na ponad 70 konferencjach branżowych.

BlitzProject Group to grupa praktyków biznesu z wieloletnim międzynarodowym doświadczeniem. Nowoczesną wiedzę biznesową wzbogacamy o realne doświadczenia z prowadzonych przedsięwzięć i wdrożeń. Dzięki temu proponowane rozwiązania przynoszą naszym Klientom wymierne efekty. BlitzProject Group wspiera firmy i organizacje w osiąganiu wysokiej efektywności w kluczowych obszarach biznesowych. Współpracujemy z firmami, które stoją w obliczu wyzwań rynkowych lub zmian organizacyjnych i kulturowych. Pomagamy naszym Klientom osiągać wymierne rezultaty w biznesie wdrażając innowacyjne rozwiązania szkoleniowe, transformacyjne, budowania wizerunku pracodawcy oraz coaching specjalistyczny. Szczególny nacisk kładziemy na efektywność i wysoki zwrot z inwestycji. Naszym celem jest, aby nabyte podczas zajęć kompetencje w krótkim czasie przełożyły się na zysk dla organizacji i możliwość rozwoju dla uczestników.

Grzegorz Filipowicz

Dyrektor ds. merytorycznych, ForFuture. Specjalizacja w zakresie: Systemy kompetencyjne & HPI. Doradca oraz konsultant w zakresie wdrożeń kompleksowych rozwiązań w obszarze Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży szkoleniowo-konsultingowej. Zakres tematyczny prowadzonych projektów obejmuje: zarządzanie kompetencjami, opis i wartościowanie stanowisk pracy, systemy motywacyjne, programy rozwoju kompetencji, audyt kompetencji (z wykorzystaniem metody AC/DC). Twórca autorskiego Modelu Kompetencji Zawodowych oraz Inwentarza Zadań Organizacyjnych - NOMINO. Współpracownik oraz wykładowca czołowych polskich uczelni. Autor książek: „Zarządzanie Kompetencjami Zawodowymi” – PWE 2004; „Rozwój organizacji poprzez rozwój efektywności pracowników” – Wolters Kluwer 2008, oraz licznych publikacji z zakresu ZZL, Zarządzania Kompetencjami, Human Performance Improvement (HPI) oraz kultury organizacyjnej. Prezes Polish Society for Training & Development (PSTD).

Ewelina Garbicz

Specjalista ds. HR w Tequila Mobile S.A. Odpowiedzialna za realizację polityki i strategii personalnej firmy. Posiada bardzo szeroki zakres obowiązków m.in.: organizuje proces rekrutacyjny, sprawuje nadzór nad weryfikowaniem aplikacji, wytycza ścieżki rozwoju dla dotychczas zatrudnionych w firmie osób, organizuje szkolenia, wyznacza obowiązki dla konkretnych stanowisk, a także prowadzi szereg działań, mających na celu usprawnienie procesu komunikacji wewnętrznej w firmie.


Teguila Mobile S.A. jest działającym globalnie producentem gier i aplikacji przeznaczonych na urządzenia mobilne, m.in. Java J2ME, BlackBerry, Android, iPhone czy Windows Mobile. Produkty Tequila Mobile są powodzeniem dystrybuowane przez ponad 150 operatorów na świecie m.in. Vodafone, Orange, T-Mobile, Telefonica O2, AT&T czy Sprint Nextel a także bezpośrednio przez producentów telefonów, telewizje, prasę oraz portale internetowe. Tequila Mobile S.A. jest również dostawcą gier w postaci usług w ramach współpracy z sieciami społecznościowymi. Firma dostarcza usługi w oparciu o własną infrastrukturę, technologię, oryginalny content mobilny oraz bezpośredni billing, w ponad 50 krajach na świecie. Klientami korzystającymi z usług firmy są czołowe światowe sieci społecznościowe, portale internetowe i mobilne, jak również wybrani operatorzy telefonii komórkowej. Siłą firmy Tequila Mobile są pracownicy - pasjonaci urządzeń mobilnych oraz nowych technologii. Firma dba o swoich pracowników nie tylko zapewniając im pracę nad ciekawymi i innowacyjnymi projektami dla zagranicznych klientów, ale także dbając o komfortowe warunki pracy, czego doskonałym przykładem jest aranżacja biura w konwencji meksykańskich kreskówek, wyposażenie biura w nowoczesny i wysokiej jakości sprzęt biurowy. Pasja, ciekawość świata, praca zespołowa, otwartość na nowe spojrzenie to Tequila Mobile.

Agnieszka Jakubczyk - Latała

pełni funkcję HR Managera w firmie POL-INOWEX począwszy od roku 2008. W swojej pracy realizuje zagadnienia związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi zgodnie z najwyższymi standardami. Przyczyniła się do pozyskania przez firmę wielu certyfikatów i wyróżnień m.in. Certyfikatu HR Najwyższej Jakości oraz Godła Inwestor w Kapitał Ludzki. Wprowadziła w firmie POL-INOWEX system ocen pracowniczych opracowany razem z kierownikami liniowymi, pod jej kierownictwem powstała strategia personalna. Odpowiada za politykę szkoleniową w firmie. Liderka projektu wellness w POL-INOWEX „Zbuduj swoją siłę życiową” organizowanym razem z firmą PRODIALOG. Organizatorka programów stażowych dla studentów Politechniki Lubelskiej oraz całego programu praktyk dla uczniów Technikum Transportowo – Komunikacyjnego w Lublinie. Pasjonatka swojej pracy. Inicjatorka „Lubelskich Spotkań HR” dla praktyków HR z Lublina.

Pol-Inowex Sp. z o.o. S.K.A świadczy specjalistyczne i kompleksowe usługi w zakresie przenoszenia całych fabryk lub zorganizowanych ich części. W zakres usług wchodzą: znakowanie, demontaż, pakowanie, załadunek do kontenerów, a następnie montaż instalacji technologicznych, maszyn, zbiorników, turbin, kotłów, młynów oraz innych dużych obiektów przemysłowych. Firma istnieje na rynku od 1991 r. i ma na swym koncie wiele tysięcy ton zdemontowanych i zamontowanych maszyn, urządzeń oraz kompletnych linii technologicznych (Załącznik 1, Lista projektów). W chwili obecnej firma jest jednym z liderów na rynku europejskim, jeśli chodzi o świadczone usługi. Pol-Inowex prowadzi swoją działalność głównie na rynkach zagranicznych. Przychody z eksportu stanowią ponad 90% wszystkich przychodów firmy. Spółka świadczy usługi m.in. na terenie Niemiec, Wielkiej Brytanii, krajów skandynawskich, Hiszpanii, Portugalii, Słowacji, Szwajcarii, Francji, Rosji, Irlandii, Włoch, Estonii i Gruzji oraz w krajach Bliskiego i Środkowego Wschodu. Do grona klientów Pol-Inowex należą duże i znane międzynarodowe firmy działające w wielu branżach przemysłowych, m.in. w cementowniach, cukrowniach, elektrowniach, papierniach, zakładach chemicznych czy przemysłu samochodowego. Pol-Inowex działa w oparciu o systemy zarządzania jakością ISO 9001, ISO 14001 oraz OHSAS 18001 certyfikowane przez Lloyd’s Register (Polska). Firma jest laureatem wielu prestiżowych nagród, zarówno na szczeblu regionalnym jak i ogólnopolskim. Otrzymała m.in. tytuł „Gazeli Biznesu”, wyróżnienie w rankingu najlepszych firm Lubelszczyzny w kategorii „Najbardziej rentowna firma” oraz „Wojewódzkiego Lidera Biznesu w kategorii średnich przedsiębiorstw”. Pol-Inowex jest laureatem nagrody „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion”, „Inwestor w Kapitał” oraz Excellence w Biznesie.

Sylwia Kasprzak

Chief Financial Officer oraz Pełnomocnik Zarządu w Tequila Mobile S.A., w której jest odpowiedzialna za politykę finansową oraz za politykę personalną firmy. Wspiera Zarząd w podejmowaniu kluczowych decyzji poprzez dostarczanie informacji finansowych. Ukończyła studia MBA Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Posiad 10-letnie doświadczenie w branży handlu paliwami, które zdobywała pracując jako Chief Operations Officer i pełnomocnik zarządu w e-petrol.pl.


Teguila Mobile S.A. jest działającym globalnie producentem gier i aplikacji przeznaczonych na urządzenia mobilne, m.in. Java J2ME, BlackBerry, Android, iPhone czy Windows Mobile. Produkty Tequila Mobile są powodzeniem dystrybuowane przez ponad 150 operatorów na świecie m.in. Vodafone, Orange, T-Mobile, Telefonica O2, AT&T czy Sprint Nextel a także bezpośrednio przez producentów telefonów, telewizje, prasę oraz portale internetowe. Tequila Mobile S.A. jest również dostawcą gier w postaci usług w ramach współpracy z sieciami społecznościowymi. Firma dostarcza usługi w oparciu o własną infrastrukturę, technologię, oryginalny content mobilny oraz bezpośredni billing, w ponad 50 krajach na świecie. Klientami korzystającymi z usług firmy są czołowe światowe sieci społecznościowe, portale internetowe i mobilne, jak również wybrani operatorzy telefonii komórkowej. Siłą firmy Tequila Mobile są pracownicy - pasjonaci urządzeń mobilnych oraz nowych technologii. Firma dba o swoich pracowników nie tylko zapewniając im pracę nad ciekawymi i innowacyjnymi projektami dla zagranicznych klientów, ale także dbając o komfortowe warunki pracy, czego doskonałym przykładem jest aranżacja biura w konwencji meksykańskich kreskówek, wyposażenie biura w nowoczesny i wysokiej jakości sprzęt biurowy. Pasja, ciekawość świata, praca zespołowa, otwartość na nowe spojrzenie to Tequila Mobile.

Dorota Konieczna-Herdzik

HR Manager , trener wewnętrzny. Od 13 lat pracuje z dużym zaangażowaniem i pasją w firmie TRYUMF. Z obszarem HR związana od 3 lat. Odpowiedzialna min.za rekrutację, wdrożyła z sukcesem w firmie program onboardingowy, oraz program stażystów. Obecnie na etapie wdrażania praktyk międzynarodowych. Równolegle prowadzi cykliczne szkolenia wewnętrzne dla działów sprzedaży, podczas których pomaga w wypracowywaniu metod podnoszenia skuteczności zespołów handlowych. Zainteresowania zawodowe to pomoc pracownikom w doskonaleniu kompetencji miękkich i twardych oraz motywowanie pozafinansowe pracowników. Od 3 lat nadzoruje system ocen pracowniczych. W ostatnim czasie szczególnie zainteresowana tematyką ścieżek rozwoju, odpowiada za projekt budowania ścieżki kariery, ma za sobą pierwszy etap projektu dla działów sprzedaży. Jest absolwentką pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z EB (AGH, Kraków). Ukończyła kurs trenerski profesjonalny trener organizacji. Praca w dynamicznym środowisku wspaniałych ludzi daje mi dużo satysfakcji , motywuje do dalszego rozwoju i do aktywnego poszukiwanie nowych rozwiązań w obszarze HR. Oprócz pasji zawodowych aktywnie spędza czas na świeżym powietrzu uprawiając sport bieganie oraz jazda na rolkach.

Dorota Kostecka

Kierownik Departamentu HR. Certyfikowany trener biznesu, ekspert ZZL. Od ponad siedmiu lat odpowiedzialna za kompleksowy rozwój procesów ZZL i systemowych rozwiązań w Krajowym Rejestrze Długów BIG. Z wykształcenia ekonomista, filozof i pedagog. Ukończyła Uniwersytet Wrocławski i Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu. Absolwentka Akademii Zarządzania Kapitałem Ludzkim. Ekspert w tworzeniu strategii HR wspierającej cele biznesowe spółki oraz budowaniu zaangażowania wśród pracowników. Obszary specjalizacji: rekrutacje, działania ukierunkowane na podnoszenie efektywności pracowników, tworzenie programów rozwojowych, zarządzanie kompetencjami i budowanie kultury organizacyjnej firmy. Prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji, sprzedaży, obsługi klienta, zarządzania zespołem i wystąpień publicznych.


Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A. to biuro informacji gospodarczej działające na podstawie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Powstało 4 sierpnia 2003 roku. Obsługuje wszystkie podmioty gospodarcze – od jednoosobowych firm, poprzez małe i średnie przedsiębiorstwa, po wielkie korporacje. KRD BIG SA stworzył system wymiany informacji gospodarczych łączący wszystkie gałęzie gospodarki. Poprzez upowszechnianie dostępu do informacji gospodarczych oraz propagowanie rzetelności płatniczej, KRD przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa finansowego w gospodarce. Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA jest firmą, która w sposób aktywny wspiera rozwój kompetencji pracowników na różnych obszarach. Departament HR wdrożył System Okresowych Ocen Pracowniczych, który jest przyjazny i wręcz wyczekiwany przez pracowników. Umożliwia wsparcie osób z dużym doświadczeniem, doskonalenie ich dobrych stron, ale także wspomaga wybór odpowiednich szkoleń poszerzających umiejętności i specjalistyczną wiedzę. Firma współpracuje ściśle z Politechniką Wrocławską, która umożliwia swoim studentom odbycie praktyk w prężnie rozwijającym się i zaawansowanym technologicznie Departamencie IT. KRD wdrożyła Metodologię Knowledge Pills tzw. „Pigułki Wiedzy” - krótkie, maksymalnie kilkuminutowe, filmy instruktażowe, które w prosty i przystępny sposób odpowiadają na najczęściej pojawiające się wśród pracowników pytania, dzięki temu pracownicy są bardziej samodzielni i efektywni w wykonywaniu zadań, co z kolei przekłada się na ogólnie sprawniejsze funkcjonowanie całej firmy.

Krzysztof Kowalski
Dyrektor Operacyjny w 4business&people Sp. z o.o. Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe. Jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych UG, skończył podyplomowe studia z Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu oraz Studium Profesjonalnego Coachingu na Akademii im. Leona Koźmińskiego. Przed dołączeniem do 4business&people doświadczenie zawodowe zdobywał jako Dyrektor Personalny w takich firmach, jak: Eaton Truck Components , Gardner Poland, Nowakowski Piekarnie, Smithfield Foods, Lotos Paliwa, General Electric, Energa Obsługa i Sprzedaż. W kilku z nich pełnił również funkcję członka zarządu. Ponad 3 lata pracował jako konsultant i trener biznesu.
4 business & people Sp. z o.o. jest firmą badawczo-doradczą, świadczącą profesjonalne usługi w obszarach: Badania i rozwój potencjału organizacji, Tworzenie innowacyjnych rozwiązań, Certyfikacyjne szkolenia otwarte dla pracowników HR. Firma trzykrotnie odznaczona Medalem Europejskim przyznawanym przez Europejski Komitet Społeczno-Ekonomiczny za usługi: Overview 360, badanie kompetencji metodą 360 stopni, Assessment i Development Center, przeprowadzanie firm przez zmiany. Narzędzia psychometryczne oferowane przez 4bp są rekomendowane przez British Institute of Leadership and Management. Firma 4bp jest przykładem firmy z sektora małych przedsiębiorstw, która wdrożyła w swojej organizacji system kompetencji zawodowych.
Tomasz Krzeszowski – Waloszek

HR Manager, ekspert HR, konsultant i trener biznesu. Jest absolwentem Studiów Menedżerskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz psychologii na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu. Posiada doświadczenie w pracy w obszarze HR dla spółek o wysokim udziale kapitału ludzkiego (>2500 pracowników), pracował na stanowiskach specjalistycznych jako Trener Wewnętrzny oraz HR Business Partner. Obecnie jako Kierownik ds. Szkoleń i Rozwoju jest odpowiedzialny za projektowanie i wdrażanie strategii HR w firmie Everest Finanse działającej na rynku pod marką Bocian Pożyczki®. Jest zaangażowany w projektowanie rozwiązań w takich obszarach HR jak: onboarding, standardy rekrutacyjne, programy oceny AC/DC, programy Talent Management, programy e-learningowe, budowa strategii employer brandingoj. Posiada również doświadczenie jako konsultant zewnętrzny w zakresie projektowania standardów sprzedaży i zarządzania w fimach z sektora MSP.

BOCIAN POŻYCZKI® prowadzi działalność w zakresie udzielania pożyczek pieniężnych w domu klienta. Firma funkcjonuje na rynku od 2000 roku i zatrudnia ponad 1800 pracowników, w tym ponad 1400 Doradców Klienta. Spółka posiada na terenie kraju 24 oddziały, a od 2014 roku obejmuje zakresem swojej działalności całą Polskę. Firma Bocian Pożyczki® została wyróżniona tytułem Gepard Biznesu, prowadzi politykę HR , której celem jest tworzenie przyjaznego miejsca pracy: należymy do ogólnopolskiej „Koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji” oraz zostaliśmy wyróżnieni godłem „Inwestor w Kapitał Ludzki 2014”.

Bartłomiej Kukuła

Coach ACC ICF, PCD Noble Manhattan Coaching, trener menadżerów, kierowników, kluczowych specjalistów, właściciel Meritas spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (www.meritas.pl) Swoje doświadczenia zawodowe rozpoczął w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP w 2000 roku. Ukończył wydział Ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Doświadczenia z zakresu marketingu, przywództwa i zarządzania zdobywał, jako dyrektor oddziału banku. Obecnie współwłaściciel prężnie rozwijającej się firmy logistyczno-transportowej, właściciel firmy doradczo - szkoleniowej. Jest dziennikarzem ekonomicznym piszącym dla „Marketera+” oraz współautorem książki „Od planu marketingowego do działania marketingowego”. Prowadzi bloga o tematyce biznesowej www.meritas.pl. Jest akredytowanym coachem na poziomie ACC w International Coach Federation (największa ogólnoświatowa organizacja coachingowa z siedzibą w Stanach Zjednoczonych reprezentująca środowisko profesjonalnych coachów). Ukończył prestiżową Akademię Treningu Transformacyjno-Rozwojowego. Uzyskał liczne certyfikacje z zakresu coachingu, a także przywództwa i zarządzania, m.in. „The Bullet Proof Manager" - Crestcom International, Greenwood Village, Colorado. Wspiera teraz organizacje w obszarach wzrostu efektywności, zaangażowania i odkrywania ich mocnych stron, tworzenia misji i wizji organizacji.

Tomasz Kuriata

ekspert ds. zarządzania kompetencjami, trener, coach ICC, konsultant, menedżer. Specjalizuje się w zarządzaniu procesami rozwoju pracowników w sposób nastawiony na uzyskanie efektów biznesowych. Posiada 14-letnie doświadczenie w pracy związanej z rozwojem ludzi w organizacjach, kilka tysięcy godzin szkoleniowych, kilkaset godzin superwizji trenerskich, kilkaset zakończonych sukcesem wdrożeń programów szkoleniowych i rozwojowych dla takich firm jak: ING Bank, Lukas Bank, Citibank, 4S-strefa kredytów, Renault Polska, Volvo Poland, TNS Obop, Postbank itp. Poza szkoleniami Ekspert realizował projekty rekrutacyjne, assessment center, developement center, wprowadzanie ocen okresowych, budowanie zespołów trenerów wewnętrznych. Ostatnie dziewięć lat odpowiedzialny był za rozwój pracowników ING Banku, początkowo jako Naczelnik Wydziału Trenerów Wewnętrznych, który sam budował od podstaw, następnie jako Menadżer Wydziału Szkoleń i Dyrektor Programu. Odpowiadał za zarządzanie procesami szkoleniowymi dla 4500 osób. Zbudował od podstaw system szkoleń nastawiony na uzyskiwanie efektów biznesowych, zarządzał dużymi projektami i programami rozwojowymi dla pracowników liniowych i kadry menadżerskiej średniego i wyższego szczebla, tworzył i zarządzał cyklami szkoleniowymi dla różnych grup pracowniczych.

Katarzyna Lorenc

posiada 12-letnie doświadczenie w organizacji i zarządzaniu zespołem. Od 2008 roku zarządza 4 business & people Sp. z o.o., której misją jest dostarczanie pozytywnych wyników biznesowych i pozytywnych zmian poprzez rozwój zespołów i poszczególnych osób. Specjalizuje się w: prowadzeniu badań i analiz dla organizacji, zarządzaniu działaniami do zmiany kultury organizacyjnej i zwiększeniu efektywności biznesu, executive coaching i umiarkowaniu trudnych procesów między organizacjami; Publikuje i udziela wywiadów w Polityka, Rzeczpospolita, Puls Biznesu, CEO, CIO, Harvard Business, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Jest wykładowcą w Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach . Jest także członkiem wielu organizacji - International Coach, International Coach Federation. Ukończyła z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Gdańskim, Wydział Handlu Zagranicznego, w programie magistra ekonomii na kierunku Enterprise Strategies.

Zyta Machnicka

Konsultant ds. marki pracodawcy, trener i wykładowca. Pomysłodawczyni i opiekun merytoryczny Studiów Podyplomowych Employer Branding na AGH w Krakowie oraz organizatorka EBMASTERS - employer branding community. W branży od ponad 8 lat. Przeszła drogę od rekrutera i team leadera w krakowskich agencjach rekrutacyjnych, przez project managera serwisów pracy, kierownika działu marketingu dla 4 firm HR do freelancera i przedsiębiorcy. Autorka bloga CandidateExperience.pl. Wierzy, że każdą firmę stać na bycie lepszym pracodawcą.

Urszula Martyła
Talent Solutions – Poland w LinkedIn - międzynarodowy serwis społecznościowy, specjalizujący się w kontaktach zawodowo-biznesowych. Zarządza kluczowymi inicjatywami serwisu w Polsce i współpracuje z kluczowymi klientami w zakresie doboru narzędzi Employer Branding. Przygotowuje rozwiązania programowe i strategie rynkowe w oparciu o stan zaangażowania i wagi tematu Employer Branding w Polsce.
Dominika Matczak

Prezes Zarządu Treco Sp. z o.o. i KnowBOX S.A., trener biznesu, coach i konsultant. Od 17 lat jest aktywna w biznesie. Ma doświadczenie w sprzedaży zarówno towarów, jak i usług z różnych branży i dystrybułowanych w różnych kanałach. Buduje struktury sprzedaży, zarządza oraz tworzy nowe produkty i marki skutecznie doprowadzając do ich rozwoju i wzrostu ich wartności na rynku. Jest pomysłodawcą marek: Treco, Miejsce Przyjazne Szkoleniowcom, współtwórcą Akademii Menedżerów Muzycznych oraz portali treco.pl i knowbox.pl. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej. Posiada certyfikat Szkoły Trenerów Zarządzania MATRIK oraz Practitioner In The Art Of NLP. Jest w trakcie certyfikacji w ramach Międzynarodowego Certyfikatu Trenera w zakresie treningu, uczenia się i rozwoju wydawanego przez Edexcel i BTEC Professional Qualifications oraz uczęszcza na studia podyplomowe: Zarządzania Wartością Firmy i Strategiczna Karta Wyników oraz Zarządzanie Projektem. Stworzyła Śląski Klub Trenerów Zarządzania MATRIK. Jej motto: „Zrób wszystko co możesz, z tym co masz, tam, gdzie jesteś“

Magdalena Mazur-Milewska

manager w IT z wieloletnim doświadczeniem. Odpowiedzialna za zarządzanie projektami, personelem, kreowanie wizerunku oraz rekrutację. Od wielu lat angażuje się w wspieranie przedsiębiorczości oraz startupów na rynku wrocławskim. Organizowała liczne imprezy w branży: Startup Weekend Wrocław, GeekWeek czy też cykliczne HackWro. Obecnie prezes zarządu w międzynarodowym software house: Appformation Sp. z o.o. gdzie jest człowiekiem orkiestrą.

Appformation Sp. z o.o. jest młodą, polsko-brytyjską firmą specjalizującą się w tworzeniu aplikacji mobilnych i webowych. Została założona w 2014 przez grupę doświadczonych managerów, handlowców oraz najlepszych programistów, którzy specjalizują się w natywnych aplikacjach na platformy: Android oraz iOS, PHP (Symfony), Python oraz JavaScript. Firma została stworzona z myślą o dostarczaniu najlepszych oraz możliwie najbardziej nowoczesnych rozwiązań w szybkim czasie oraz za rozsądne pieniądze. Nasi klienci mogą liczyć na indywidualne podejście, wysoki poziom kompetencji oraz wiedzy technologicznej, biznesowej, a także na umiejętności miękkie - znajomość mechanizmów marketingowych, reklamowych i social media.

Jacek Mrzygłód

ekspert ds. Employer Branding w Brand and People, absolwent i pracownik naukowy SGH w latach 1998-2003. Studiował w Niemczech, odbył stypendia w Austrii oraz Szwecji. Pracując na uczelni, brał udział w pracach Polsko-Japońskiego Centrum Zarządzania. Z badaniami związany już ponad 10 lat. Pracował m.in. w firmie badawczej IQS and Quant Group oraz HRK Partners, gdzie tworzył metodologię badań postaw pracowników (JAS). Ponad 2 lata pracował w Dubaju w firmie badawczo-konsultingowej Taylormade/Copernicus, gdzie budował bliskowschodni oddział firmy oraz prowadził liczne projekty badawcze i konsultingowe. Publikował artykuły w prasie specjalistycznej (m.in.: Personel, ZZL, Gazeta Wyborcza, Benefit) poświęcone tematyce: zarządzania zmianą, badań satysfakcji pracowników, kultury organizacyjnej, teorii zarządzania. Autor rozdziału o badaniach pracowników w książce „Nowoczesne Metody Zarządzania Zasobami Ludzkimi" (wydawnictwo Diffin). Prowadził od strony badawczej międzynarodowy projekt Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami pt. Working Mamma. Prowadził HR-owe projekty badawcze m.in. dla firm: Matsushita Battery Poland, Egmont, Abra, Panasonic Polska, PWN, Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów, Inwenta, Polska Grupa Energetyczna, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej, UCB Pharma, Imperial Tobacco, Polpharma, Sanofi-Aventis.

Dorota Mundry

specjalista public relations, od 18 lat związana z przemysłem naftowym, kieruje działem komunikacji i public relations w PGNiG SA w Warszawie Oddział w Zielonej Górze. Realizuje zadania związane z wizerunkiem przedsiębiorstwa oraz współpracą z otoczeniem zewnętrznym i wewnętrznym. Trener wewnętrznych szkoleń z zakresu komunikacji, redaktor naczelny największego i najstarszego w branży czasopisma zakładowego. Odpowiada za realizację zadań związanych z komunikacją i współpracą z lokalnymi społecznościami w ramach Strategii Zrównoważonego Rozwoju i Odpowiedzialnego Biznesu w Oddziale. Absolwentka studiów z zakresu zarządzania i studiów podyplomowych w zakresie public relations, komunikacji społecznej w organizacji i zarządzaniu.


PGNiG SA to największa polska spółka działająca na krajowym rynku poszukiwania i wydobycia gazu ziemnego i ropy naftowej. PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze zajmuje się poszukiwaniem, zagospodarowaniem i eksploatacją złóż gazu ziemnego i ropy naftowej na terenie pięciu województw północno-zachodniej Polski. Jako Oddział jesteśmy największym dostawcą gazu, a nasza produkcja zaspokaja ponad 20% krajowego zapotrzebowania na to paliwo. Wydobywamy rocznie ok. 4 mld m3 gazu ziemnego, ponad 700 tys. ton ropy naftowej, oprócz tego pozyskujemy w procesie produkcyjnym siarkę, gaz płynny i hel. Ponad 90% produkcji gazu trafia do krajowego systemu gazowniczego, pozostałą część produkcji sprzedajemy na rynku lokalnych odbiorców. Dostarczamy gaz do odbiorców komunalnych i przemysłowych w pobliżu złóż gazu. Jednym z największych wśród nich jest Elektrociepłownia w Gorzowie, która jako pierwsza w Polsce zrealizowała projekt wykorzystania gazu do produkcji energii elektrycznej i ciepła w skojarzeniu i w oparciu o gaz z lokalnych złóż. Podobny projekt zrealizowano w elektrociepłowni zielonogórskiej i elektrociepłowni w Arctic Paper Kostrzyn SA. Oprócz podstawowej działalności produkcyjnej, Oddział prowadzi eksploatację podziemnych magazynów gazu: Daszewo, Bonikowo i Wierzchowice. Zatrudniamy 1969 pracowników.

Katarzyna Nakielska-Pawluk
Właścicielka firmy szkoleniowo-doradczej i agencji zatrudnienia NPK Nauka-Praca-Kariera. Prowadzi wieloletnią działalność w zakresie doradztwa, szkoleń oraz wdrażania narzędzi HR, PR oraz EB. Employer branding zaczęła zajmować się jeszcze przed upowszechnieniem tego terminu - w 2000 i 2001 roku prowadząc PR Biura Doradztwa Personalnego UniKadr (jednej z pierwszych firm tej branży w województwie zachodniopomorskim). W ramach pracy dla zakładu Chemicznego POLICE (obecnie Grupa Azoty), przez 5 lat (najpierw w Dziale Kadr i Szkoleń, a następnie w Dziale PR) prowadziła kampanie PR oraz redagowała biuletyn firmowy „Tytan” (2 mutacje: zewnętrzną i wewnętrzną), a w jego ramach artykułu promujące firmę jako atrakcyjnego pracodawcę. Pracowała również dla Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan – organizacji wspierającej lokalnych pracodawców. Zajmowała się organizacją konferencji dla członków oraz wymyślała i redagowała dystrybuowany bezpłatnie magazyn „Metropolis. Pracuj i Rozwijaj się w Szczecinie” promujący firmy zrzeszone pod katem prowadzonej przez nie polityki ZZL. Współpracowała z Kronospanem Szczecinek z uwzględnieniem elementów EB.
Dagmara Oprzyńska-Pacewicz

filolog, germanistka. Założycielka firmy Dag Center. Biuro tłumaczeń. Pani Dagmara odpowiada m.in.: za wzmocnienie pozycji konkurencyjnej firmy, a więc w efekcie podniesienie jej wartości, za wdrożenie innowacyjnych działań organizacyjnych i marketingowych, mających na celu lepsze pozycjonowanie usług oraz wzrost efektywności ekonomicznej produktów, za kooperację z instytucjami otoczenia biznesu, sektora bankowego, świata nauki, jak i ściślejszą współpracę z rynkiem wydawniczym i poligraficznym.
Dag Center. Biuro tłumaczeń jedyny na Warmii i Mazurach członek Polskiego Stowarzyszenia Biur Tłumaczeń (PSBT), a także aktywny członek Polskiego Towarzystwa Tłumaczy Ekonomicznych, Prawniczych i Sądowych (TEPIS). Oferta firmy obejmuje 36 języków europejskich i pozaeuropejskich. Firmę tworzy 5-osobowy personel biurowy wraz z 95 pracownikami (tłumaczami, weryfikatorami, korektorami, kontrolerami jakości oraz redaktorami), co zapewnia dobrą współpracę, jest to prężny i dynamiczny team. Biuro świadczy usługi promocyjno-organizacyjne w dowolnym miejscu w kraju i za granicą. Laureat presiżowych nagród m.in. I Edycji Programu "Przedsiębiorstwo Przyszłości 2014", Rzetelna Firma. Dag Center w ramach programu CSR, dotyczącego społecznej odpowiedzialności biznesu, współpracuje z Fundacją Niepełnosprawnych SANUS, która opiekuje się rodzinami dzieci niepełnosprawnych i osobami w podeszłym wieku. Biuro Tłumaczeń DAG-Center odpowiada za obsługę tłumaczeniową Fundacji SANUS, a także za kontakt z jej zagranicznymi darczyńcami i kontrahentami.

Waldemar Razik

Ekspert ds. networkingu, Prezes Simplito. Posiada 8-letnie doświadczenie w prowadzeniu sesji networkingowych. Ideę networkingu biznesowego poznał pracując w sektorze bankowym i reprezentując polskie instytucje w spotkaniach grup roboczych przy Komisji Europejskiej. Swoje umiejętności z zakresu new business development rozwija w ramach programu mentorskiego prowadzonego przez Grzegorza Turniaka, prezesa Akademii Rekomendacji i założyciela BNI w Polsce, organizacji rekomendacji bizensowych. Doświadczony trener, manager i twórcą programów edukacyjnych (w bankowości, dziennikarstwie, biznesie i networkingu). Członek Instytutu Przywództwa Toastmasters Leaders w Warszawie.

Michał Rutkowski

Absolwent socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Trener wewnętrzny w firmie Orinoko Szkolenia i Doradztwo. Ukończył Szkołę Trenerów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Akredytowany Konsultant Insights Discovery™ oraz Licencjonowany Trener Metody „Spadochron”. Przez wiele lat związany ze sprzedażą i obsługą klienta. Pracował dla takich firm jak: Novartis, Polpharma, Lek Polska(Grupa Sandoz), Astra Zeneca Pharma, PTK Centertel(Idea, Orange), Polska Telefonia Cyfrowa (Era, t-mobile), Polkomtel (Plus). Ekspert d.s innowacyjnych narzędzi sprzedażowych oraz kreatywnych technik wykorzystywanych w kontakcie z klientem. Redaktor i autor artykułów na blogu rozwojowym www.twojekompetencje.pl. Autor materiałów dydaktycznych Szkoły Trenerów Biznesu Orinoko Szkolenia i Doradztwo. Jako trener przeprowadził ponad 1800 godzin szkoleniowych. Pasjonat pracy z ludźmi i dla ludzi. W pracy na sali szkoleniowej elastyczny i empatyczny, realizując cel szklenia zawsze dostosowuje tempo pracy do potrzeb i możliwości uczestników. Osoby, które szkolił podkreślają jego niezwykłą zdolność do pozytywnego kontaktu z drugim człowiekiem, świetne zdolności komunikacyjne oraz dar do kreowania warunków edukacyjnych sprzyjających aktywnemu pozyskiwaniu wiedzy i umiejętności. Współtwórca wielu zakończonych sukcesem projektów szkoleniowych m.in. dla Medicus w Opolu Sp. z o.o, Biuro Podróży Sindbad, ATT Inox Brain, IFM Ecolink, Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu, Fundacja Cultura Mentis.

Orinoko Szkolenia & Doradztwo specjalizuje się we wspieraniu firm w realizacji procesu zmiany wewnątrz organizacji. Tylko w ten sposób możliwe jest wdrożenie zmian systemowych, które umożliwiają rzeczywiste rozwiązanie problemów, z którymi organizacja się boryka. Jesteśmy po to, aby wspierać firmy w rozwoju. Nasza firma nie proponuje realizacji gotowego wachlarza szkoleń. Proponujemy wprowadzenie rozwiązań systemowych na realnie istniejące problemy. Z naszego doświadczenia wynika, że tylko ten sposób pozwala osiągnąć zamierzone rezultaty. Towarzyszymy organizacjom od początku do końca w procesie zmiany ukierunkowanej na ulepszanie i zwiększanie efektywności.

Agata Rychła
Kierownik Działu Personalnego firmy Press-Service Monitoring Mediów Sp. z o.o., od ponad 6 lat skutecznie wdraża projekty HR w firmie. Absolwentka Programu Certyfikacyjnego Profesjonalny Menedżer Kompetencji. Wdrożyła model kompetencyjny w Press-Service w obszarze systemu oceny pracowniczej.
PRESS-SERVICE Monitoring Mediów Sp. z o.o. jest liderem w dziedzinie kompleksowego monitoringu Internetu, social media, prasy, radia i telewizji, uhonorowanym tytułem Gazeli Biznesu 2011. Firma świadczy usługi dla największych koncernów, agencji PR, przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych. Monitoring polskich mediów obejmuje blisko 5 mln źródeł internetowych, w tym najważniejsze portale social media, 1100 tytułów prasowych oraz przeszło 100 stacji radiowych i telewizyjnych. Monitoring zagraniczny uwzględnia ponad 90% światowego rynku mediów. Specjalnością PRESS-SERVICE Monitoring Mediów są audyty medialne oraz wielopoziomowe raporty medialne, niezbędne w profesjonalnym zarządzaniu wizerunkiem. Niezastąpione źródło wiedzy dla specjalistów w wielu dziedzinach stanowią przeglądy mediów, newslettery i biuletyny. Jest członkiem międzynarodowej organizacji FIBEP oraz jednym z inicjatorów CEE Media Monitoring Group.
Karolina Sieniawska

Ekspert ds. kreacji i realizacji strategii PR, Inteactive PR, CSR, relacje z mediami, copywriting. Od 2012 r. prowadzi agencję Wordsmith PR w Olsztynie. Wspiera firmy z lokalnego i ogólnopolskiego rynku. Przez wiele lat pracowała w warszawskich agencjach PR: BCMFD media communications (dla marek: Polpharma SA, Herbapol Lublin, Kongres Kobiet, Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, TS Invest, restauracje Magdy Gessler - Bellini, Polka Żelazowa Wola, Venezia, Aviva, Jazz Bistro, Giełda Papierów Wartościowych, OnaOnaOna.com, Evans Foundation, Naukowa Fundacja Polpharmy, Magazyn Zwierciadło, Klub Mila - Akademia Kusznierewicza) oraz Prestige Public Relations (dla marek: RED - Real Estate Development, Kontel Telekom, Fashion House Outlet Centre Piaseczno, Szkoła Języków Obcych Profi-Lingua).

Daria Siwka

Ekspert ds. employer brandingu. Założycielka blogu poświęconego employer branding bardzoHR.pl Posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu działań Employee & Employer Branding. Specjalizuje się w przeprowadzaniu audytu marki pracodawcy, projektowaniu Employee Value Proposition, wdrażaniu strategii komunikacji, a także w budowaniu narzędzi pod zróżnicowane grupy docelowe. Odpowiadała m.in. za strategię EB w Grupie Allegro i zainicjowała kluczowe działania z tego obszaru. Realizowała projekty EB na zlecenie m.in. Toyota, Credit Agricole, Grupa Carlsberg, Ceneo.pl, Skapiec.pl, Dolby Poland. Pracowała także na stanowisku rzecznika prasowego w największej polskiej organizacji pozarządowej. Wykładowca akademicki na pierwszych w Polsce studiach podyplomowych z EB (AGH Kraków).

Marek Skała

Od 2009 współwłaściciel i Wiceprezes Zarządu Grupy PRC. Właściciel i dyrektor firmy szkoleniowej MEGALIT — Instytut Szkoleń. Od 17 lat prowadzi szkolenia dla firm z motywacji, przywództwa, negocjacji, PR, technik rozwoju i coachingu. Jest członkiem Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą, amerykańskiego ASTD oraz International Coach Federation. W 1993 roku uruchamiał i współprowadził pierwsze polskie Studia Public Relations na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Prowadził gościnnie zajęcia z PR na kilkunastu uczelniach w kraju. Pracuje jako komentator i ekspert z zakresu wizerunku politycznego i kreowania wizerunku w biznesie. Jest dziennikarzem, publicystą miesięcznika „Home&Market”,współpracuje z Bankierem.pl; przez kilkanaście lat pracował dla Rynku Kapitałowego. Autor kilkuset tekstów z zakresu biznesu. Po roku 1990 publikował w niemal wszystkich pismach związanych z HR, zarządzaniem, marketingiem i public relations: „Businessman Magazine”, „Parkiet”, „Brief”, „Impact”, „Press”, „Manager Magazin”, „Gazeta Prawna”, „Marketing w Praktyce”, „Personel”, „Home&Market”, „Gazeta Wyborcza”, „Rzeczpospolita”, „Puls Biznesu”, „Newsweek”.Ekspert TVN-owych „Rozmów w toku” i „Superwizjera”. W 2006 roku otrzymał Ostre Pióro — nagrodę BCC. Nominowany przez PSPR do nagrody Człowieka Roku w polskim PR w 2007 roku oraz PRotonów 2008.


Grupa PRC Sp. z o.o. jedna z najstarszych i najbardziej doświadczonych agencji PR w Polsce. Grupę PRC utworzył w 1999 roku Sebastian Chachołek. Dziś jako Prezes Zarządu kieruje Agencją razem z współwłaścicielem i wiceprezesem Markiem Skałą. Zespół, budowany przez lata, to dwudziestu specjalistów z bogatym doświadczeniem z zakresu PR, dziennikarstwa, eventów gwarantującym najwyższą jakość usług. Korzystając z umiejętnie dobranych narzędzi firma tworzy rozwiązania gwarantujące sukces. W gronie współpracowników jest wielu cenionych ekspertów, trenerów i wykładowców z całego kraju. Firma realizuje dla Klientów z kraju i z zagranicy projekty z wielu branż. Ich jakość i skuteczność potwierdzają wyniki ogólnopolskich rankingów klienckich. Według rankingu Home and Market (2009) w kategorii „jakość proponowanych strategii” i „zaangażowanie w obsługę klienta” Grupa PRC zajmuje 2 miejsce w kraju.

Małgorzata Skorupska

Konsultant ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi - Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na kierunku Filologii Polskiej, Politechniki Lubelskiej z tytułem Menadżera z zakresu Zarządzania i Marketingu oraz Master of Bussines Administration University of Illinois at Urbana - Champaign. Certyfikowany Menedżer Kompetencji (PMK). Członek Polish Society for Training & Development. Specjalizuje się w wywiadach kompetencyjnych, badaniu potrzeb szkoleniowych, Assessment Center i Development Center, opisie kompetencji, badanie poziomu wiedzy i umiejętności handlowców. Liczne szkolenia z zakresu zarzadzania zespołem. Przez wiele lat pełniła funkcję Menedżera ds. Projektów Personalnych. Jako konsultant zajmuje się opisami kompetencji, opracowaniem wskazówek rozwojowych, audytami kompetencji, analizą efektywności organizacji HPI. Prowadzi warsztaty i szkolenia związane z audytem kompetencji.

Joanna Snopek

Specjalista ds. HR. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku politologia oraz studiów podyplomowych z Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Wyższej Szkole Bankowej. Z branżą rekrutacyjną związana od 5 lat, z czego już ponad 2 lata wspiera swoją pracą Dział Sprzedaży Krajowego Rejestru Długów.


Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A. to biuro informacji gospodarczej działające na podstawie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Powstało 4 sierpnia 2003 roku. Obsługuje wszystkie podmioty gospodarcze – od jednoosobowych firm, poprzez małe i średnie przedsiębiorstwa, po wielkie korporacje. KRD BIG SA stworzył system wymiany informacji gospodarczych łączący wszystkie gałęzie gospodarki. Poprzez upowszechnianie dostępu do informacji gospodarczych oraz propagowanie rzetelności płatniczej, KRD przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa finansowego w gospodarce. Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA jest firmą, która w sposób aktywny wspiera rozwój kompetencji pracowników na różnych obszarach. Departament HR wdrożył System Okresowych Ocen Pracowniczych, który jest przyjazny i wręcz wyczekiwany przez pracowników. Umożliwia wsparcie osób z dużym doświadczeniem, doskonalenie ich dobrych stron, ale także wspomaga wybór odpowiednich szkoleń poszerzających umiejętności i specjalistyczną wiedzę. Firma współpracuje ściśle z Politechniką Wrocławską, która umożliwia swoim studentom odbycie praktyk w prężnie rozwijającym się i zaawansowanym technologicznie Departamencie IT. KRD wdrożyła Metodologię Knowledge Pills tzw. „Pigułki Wiedzy” - krótkie, maksymalnie kilkuminutowe, filmy instruktażowe, które w prosty i przystępny sposób odpowiadają na najczęściej pojawiające się wśród pracowników pytania, dzięki temu pracownicy są bardziej samodzielni i efektywni w wykonywaniu zadań, co z kolei przekłada się na ogólnie sprawniejsze funkcjonowanie całej firmy.

Monika Szymonek-Stec

Ekspert w obszarze doskonalenia kompetencji menedżerskich oraz zarządzania złożonymi projektami rozwojowymi. Trener, coach, wykładowca akademicki, właściciel firmy szkoleniowo – consultingowej Szymonek- Stec ACADEMY, której głównym celem jest dostarczanie ludziom i organizacjom narzędzi niezbędnych do wypełnienia luki pomiędzy wiedzą, a działaniem, by w pełni potrafili wykorzystać posiadaną wiedzę w praktyce. Wcześniej współodpowiedzialna za wdrażanie nowoczesnych rozwiązań w zakresie budowy potencjału intelektualnego, zarządzania talentami oraz zarządzania wiedzą w branży R&D. Specjalizująca się w projektach mających na celu zarządzanie zmianą, obejmujące m.in. optymalizację funkcji HR, modelowanie kultury organizacji, rozwój strategii komunikacji i budowanie zaangażowania pracowników. Absolwentka studiów MBA w Oxford Brooks University and Polish Open University w Warszawie, Podyplomowych studiów Public Relations i Psychologii Zarządzania oraz Psychologii Społecznej w SWPS we Wrocławiu. Absolwentka studiów magisterskich Politechniki Zielonogórskiej na Wydziale Zarządzania i Marketingu. Coach, certyfikowany trener biznesu i rozwoju osobistego. Jest autorem projektu i wdraża innowacyjne rozwiązania z zakresu kwestionowania zasadności konwencjonalnych schematów myślowych, zmiany ograniczających przekonań i postaw, w celu efektywnego radzenia sobie z sytuacjami stresowymi na poziomie osobistym i zawodowym. Jest twórcą programu studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu – Akademia Rozwoju Osobistego – dedykowanych dla menadżerów średniego szczebla, twórcą i propagatorką autorskiego modelu skutecznej nauki. Jej osobistą misją jest wspieranie ludzi i organizacji w pełnym wykorzystaniu ich potencjału, w celu efektywnego wdrażania pożądanych przez nich zmian na poziomie behawioralnym.

Rafał Żak

Zajmuje się rozwojem ludzi i organizacji. Robi to w czterech rolach: trenera, mówcy, coacha i autora tekstów. Jako trener pracuje w ramach marki entrepreno. Lubi pracę z grupami wysokiego potencjału, czyli osobami, które swoimi codziennymi działaniami przyczyniają się do rozwoju całych organizacji. Zalicza do tej grupy przede wszystkim menedżerów różnych szczebli, koordynatorów czy szefów zespołów projektowych. W roli mówcy stara się łączyć atrakcyjność przekazu z zawartością merytoryczną, której niewiele można zarzucić. Jest członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców i zwycięzcą konkursu na najlepszą mowę biznesową 2014 roku. Jako coach (akredytacja ICF) pracuje głównie z menedżerami w zakresie business coachingu. W roli autora publikuje teksty dotyczące rozwoju kompetencji, prowadzi też bloga poświęconego temu, jak w kulturze masowej prezentowany jest świat biznesu. Od 12 lat rozwija i budzi potencjał. Pracuje głównie na rzecz menedżerów, głównie na rzecz Klienta korporacyjnego. Fascynuje go temat granic rozwoju i jego kulturowych uwarunkowań. Nieco bezczelnie twierdzi, że w tym co robi zauważa granicę pomiędzy rozwojem, który ma sens, a rozwojem, który jest celem samym w sobie.

Skontaktuj się z nami!


 

Zadzwoń lub napisz do nas:

Justyna Nakonieczna
tel.: (22) 314 14 79
email: justyna.nakonieczna@nf.pl

Agnieszka Skalska
tel.: (22) 314 14 39
email: agnieszka.skalska@nf.pl
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego